מיתוג לעסק - ללמוד לספר סיפור

אנשים מתחברים לסיפורים. הסיפורי מלווים אותנו לאורך החיים. הגיבורים ממלאים את לבנו באהבה והערצה. לפעמים אנו מזדהים עם גיבור וחיים דרכו. הגיבור ממלא את משאלותינו ונלחם את מלחמתנו. איך הופכים את העסק לסיפור? איך הלקוחות יזדהו עם העסק ויהיו לקוחות נאמנים?

איך בנוי סיפור?

אנו חיים בסיפורים. הסיפורים מלווים אותנו מילדות ועד בגרות. אפילו 'בריאת העולם' הוא סיפור. "בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים אֵת הַשָּׁמַיִם וְאֵת הָאָרֶץ. וְהָאָרֶץ הָיְתָה תֹהוּ וָבֹהוּ, וְחֹשֶׁךְ עַל־פְּנֵי תְהוֹם, וְרוּחַ אֱלֹהִים מְרַחֶפֶת עַל־פְּנֵי הַמָּיִם". זה תחילת סיפור הבריאה. לעם או אומה יש סיפור. לכל קהילה, מגזר, ציבור ושבט יש סיפור. וכמובן שלכל אדם יש את הסיפור שלו.  

אז איך נראה סיפור? כל סיפור מתחיל במצב התחלתי, בראשתי. בו הכל טוב באופן יחסי. הטוב והרע עדיין לא נלחמים. יש שלום או שקט. אחר כך מגיעה העלילה. הדברים מתחילים להשתבש. מלחמה בין טוב לרע. הסיפור מגיע לשיאו כאשר הרע כמעט מנצח. הכל נראה אבוד. אנו בטוחים שאין סיכוי שהטוב יצליח להתגבר על הרע. אבל אז מגיע הסוף בו הטוב מנצח כנגד כל הסיכויים.  

העסק מספר סיפור
סיפור. ממש לא רק לילדים

גיבור הסיפור

הגיבור (של הסיפור) הוא גיבור כי הוא מצליח לעמוד מול הרע ולנצח אותו. הגיבור הוא גיבור כי הוא הצודק. הגיבור הוא גיבור כי למרות ועל אף כל הקושי וחוסר הסיכוי הוא מנצח את הרע. להיות גיבור זה אומר לשבור את הסטטוס קוו והמוסכמות. זה לנצח למרות החולשה והקושי. להיות גיבור זה להיות צודק, טוב ומוסרי.

אנשים מזדהים עם גיבורים. אנשים מתחברים לגיבורים כי הם רואים בהם את עצמם. הגיבור הוא בעצם הם. הוא נלחם ברע כמו שהם נלחמים ברע. הוא מי שהם היו רוצים להיות. הוא מצליח לעורר בנו את האמונות, המניעים הנסתרים, הרצונות והרבדים העמוקים שלנו. לכן אנו מזדהים ומתחברים לגיבורים.

אם ניקח לדוגמה את עולם הפרסום לחרדים אז הגיבורים הם גדולי התורה 'הגדולים'. הם מהווים מודל להשראה ולהערצה. הם השאיפה האולטימטיבית של חרדי ממוצע. ההילה סביבם, הסיפורים, המיתוסים והמלחמות שהם מנהלים נגד הרע נותנים לכל הציבור החרדי את הכוח להתמודד עם החיים בכלל ועם הקושי בחיי תורה ומצוות בפרט.    

לבנות סיפור לעסק

זה מתקשר לעסקים, כי עסק צריך לספר סיפור. האני מאמין של העסק הוא סיפור. המניע של העסק זה המניע של הגיבור. והעסק הוא הגיבור. מי שמזדה עם הגיבור הוא יהיה לקוח של העסק ומי שלא לא. הוא יוכל לרכוש מוצרים בעסק. אבל הוא לא יהיה לקוח נאמן. הוא לקוח שלך כמו שהוא לקוח של עסק אחר. הוא רוכש את המוצר שלך לא את הסיפור שלך.   

תספר סיפור אמתי. תמצא את המניע שלך לעסק. את האמונה שמניעה אותך. את הלמה הקמת את העסק. האמונה הזאת היא האמונה של העסק. היא הסיפור שלו. תכניס את האמונה לשבלונה של הסיפור. תתרגם את האמונה לסיפור, לטוב ורע. הגיבור (העסק) נלחם ברע ומנצח נגד כל הסיכויים.

תמצא את מי שמאמין בגיבור. מי שמזדהה עם האמונה. האנשים האלה הם הלקוחות שלך. ורק שלך. הם יהיו נאמנים לעסק ויביאו עוד לקוחות נאמנים ויפיצו את הבשורה של העסק. תתמקד בהם. תיתן את כל כולך בעסק ובלקוחות ותייצר "מאמינים" שמאמינים באותה אומנה. האמונה של העסק.

זה במילה אחת: מותג.    

משרד פרסום חרדי

במשרד פרסום חרדי נכוון אותך לגלות את הסיפור המיוחד שלך. אנחנו מאמינים שלכל עסק, עמותה או אירגון יש סיפור מיוחד ומרתק. תפקידנו רק לעזור לגלות זאת ולשווק אותו בצורה נכונה וקולעת. זה מתאים לכל עסק, קטן כגדול. בסופו של דבר מיתוג מתומצת בסיכום של משפט, מילה או מספר מילים בודדות. לא מעבר.

פנה אלינו עוד היום ליעוץ והכוונה איך לקדם את העסק שלך, איך לספר את הסיפור שלך ואיך להביא יותר לקוחות לאסק.  

שינוי גודל גופנים